Jak podłaczyć pompę C.O. do sterownika Tech L-4

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Jari
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 27, 2022 13:25

Jak podłaczyć pompę C.O. do sterownika Tech L-4

0
Post autor: Jari »

Witam.
Zakupiłem ostatnio Sterownik Tech L-4, 1x bezprzewodowy regulator R-8b, 6x siłownik STT-230/2 T i 2x czujnik C-8R. Wszystko śmiga, montaż prosty.
Proszę tylko o radę!! Mam 2 pompy cyrkulacyjne do C.O. załączane pompą ciepła. Jedna cyrkuluje całość a druga wspomaga obieg podłogówki. I chodzi mi właśnie o tą drugą pompę!! Otóż, gdy na rozdzielaczu pozamykają mi się teraz obiegi to ta pompa jest "odcięta" od jakiejkolwiek cyrkulacji - chodzi bez obiegu wody!!! Chciał bym ją odłączyć od pompy ciepła i podłączyć pod sterownik L-4. Czy potrzebuję do tego jeszcze coś czy mogę ją podpiąć bezpośrednio pod sterownik L-4 (gdzie ją wpiąć?! Przypuszczalnie pod styki NO i COM - tylko który kabel gdzie?! Jakiś schemacik??!) Kiedyś była ta pompa przy piecu gazowym po prostu wpięta bezpośrednio pod 230V i chodziła cały okres grzewczy a teraz jest podpięta pod pompę ciepła która ją zarządza!!! Na chwilę obecną jedna ze stref na sterowniku podłogówki jest ustawiona na 28*C by ta pętla była cały czas otwarta dla tej pompy póki nie rozwiążę problemu.
A może da się tą pompę zostawić podpiętą pod pompę ciepła i dodatkowo pod sterownik Tech L-4?!
Np.
1. Gdy pomieszczenie będzie wymagało dogrzania otworzy się
się siłownik na rozdzielaczu, sterownik L-4 da sygnał pompie cyrkulacyjnej ale i tak ostatecznie uruchomi ją dopiero pompa ciepła.
Lub:
2. Pompa ciepła załączy pompę obiegową ale sterownik L-4 stwierdzi, że ta strefa nie musi być dogrzana nie prześle zasilania dalej na pompę obiegową tym samym nie uruchamiając jej.
Dzięki za wszelką pomoc. I prosił bym schematy bo takie są najłatwiejsze dla laika. Pozdrawiam.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Jak podłaczyć pompę C.O. do sterownika Tech L-4

0
Post autor: KonradOW »

Tu jest instrukcja obsługi ze schematami:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
To nie jest trudne, trzeba przykręcić parę drucików śrubkami. Takimi małymi. Zajmie to maks. 15 minut, jak są doprowadzone do sterownika.
Pozdrawiam.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
Jari
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 27, 2022 13:25

Re: Jak podłaczyć pompę C.O. do sterownika Tech L-4

0
Post autor: Jari »

Oki. Dzięki. Faktycznie proste. Wystarczyło fazowy przewód od pompy cyrkulacyjnej która jest podpięta pod pompę ciepła przeciąć i te dwa końce podpiąć pod sterownik do NO i COM.
Dzięki i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ