Skrzynka rozdzielcza w aplikacji Hagera

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
emtede
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 13, 2022 13:16

Skrzynka rozdzielcza w aplikacji Hagera

0
Post autor: emtede »

Cześć, skonfigurowałem w aplikacji Hagera skrzynkę i wyskoczyło mi, że wyłącznik izolacyjny i ogranicznik przepięć jest wymagany przez normę PN 60364 i teraz użyłem złych czy po prostu nie wykrył tych wyłączników? Po krótce, mam zasilanie 3 fazowe, zastosowałem wyłącznik izolacyjny 3P (SBN363), ogranicznik 4P (SPA931), dalej mam roznicówkę 3P (CDA440J), nadprądowy 3P (MBN316E) i dalej 3 różnicówki (CDA240J) na każdą fazę i wyłączniki 10A i 16A po ok 5-7 na każdą. Wyskoczyło mi, że mam użyć izolacyjnego SBN 463 i ogranicznik SPA401. Teraz pytanie czy mogę użyć bez problemu tych co użyłem czy muszą być te narzucone przez Hagera? Pytam bo mam już kupione i musiałbym się bawić w zwroty. W załączniku tablica
Załączniki
Screenshot_20221113_130744.jpg
Screenshot_20221113_130744.jpg (467.45 KiB) Przejrzano 207 razy

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Fazowiec
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 386
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 17:31

Re: Skrzynka rozdzielcza

0
Post autor: Fazowiec »

Witam.
Podstawy się kłaniają, a więc pod jaki układ sieci zasilającej konfigurujesz.
Wybrałeś rozłącznik 3P, a więc program przyjmuje TN-C, a SPD wybrałeś 4P czyli dla TN-S/TT więc program zmienia dla "jednego układu", teoretycznie.
Aby prawidłowo zaprojektować rozrzielnicę, to niezbędne minimum, jakie musisz znać, to rodzaj sieci, zabezpieczenie przedlicznikowe/główne, przekrój kabla zasil., jaki uziom i czy w ogóle, bo jaki sens jest montować SPD, który wymaga podłączenia do GSU, jeśli nie posiadasz takowej.
ODPOWIEDZ