Topi się kostka elektryczna

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
gorlesik
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 16, 2022 18:20

Topi się kostka elektryczna

0
Post autor: gorlesik »

Witajcie

Mam taki problem:
Mieszkam w domu ponad rok, ostatnio wszedłem do garażu i poczułem "palący się plastik" lub co innego, trochę poszukałem i znalazłem- topi się kostka elektryczna. przez nią podłączony jest zasilacz do listew led. Te listwy led mam przy kadzym schodku (razem 17szt po jakieś 1m listwy) i to wszystko jest podłączone do zasilacza. Pytanie- dlaczego nagle zaczęła topić się ta kostka? i co mam zrobić? po prostu ją wymienić? a może problem jest gdzieś indziej? nic nie było zmieniane od początku
Załączniki
20221216_173100.jpg
20221216_173100.jpg (82.7 KiB) Przejrzano 637 razy

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Fazowiec
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 386
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 17:31

Re: Topi się kostka elektryczna

0
Post autor: Fazowiec »

Zapewne słaby styk, po tym, jak ktoś skręcił dwie linki razem i ścisnął śrubką, bo szkoda było 5zł na oryginalne wago albo tulejki zaciskowe. O ile te od strony zasilacza końcówki, widać są zalutowane, to te z drugiej strony raczej tylko skręcone, a wbrew pozorom, metr paska ledowego, to z reguły min. 5W i razy ilość pasków i ich długość i zapewne przy 12V, to już trochę prądu nam da.
Niby prosta rzecz do wykonania, a garaż "mógł fajnie zaświecić się na święta".
Jakieś wnioski?
pawelec71cc
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 50
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 17:56

Re: Topi się kostka elektryczna

0
Post autor: pawelec71cc »

Czerwony przewód wygląda jak by miał 100 lat ,LED są od kilku , kilkunastu lat , kto ? podłączył taki skorodowany przewód . Końcówki przewodów , złączki mają być tak czyste jak sztućce którymi jesz obiad .
Awatar użytkownika
Rariusz
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 394
Rejestracja: czw lip 05, 2007 13:29
Lokalizacja: Żary

Re: Topi się kostka elektryczna

0
Post autor: Rariusz »

Witam,

Sprawdź co jest podłączone do obwodu. Możliwe że pobór prądu jest za duży
do przekrojów. Tutaj ewidentnie, duży porób prądu, słaby styk. Jak pobór
będzie za duży, może znów pojawić się problem lub może nawet dojść do
pożaru.

Krok drugi. Obetnij z każdej strony tak po 5cm przewodu. Zastosuj taką kostkę umieść w puszcze.
kostka.png
kostka.png (289.77 KiB) Przejrzano 446 razy
Kontroluj instalację.

Pozdrawiam,
Problemów nie ma są tylko rozwiązania - chcieć znaczy móc.
ODPOWIEDZ