Adapter CEE 32A -> 16A - głupi pomysł?

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 429
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Re: Adapter CEE 32A -> 16A - głupi pomysł?

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Bednar121 pisze: pn lut 20, 2023 10:13

Gdzieś Ty widział piekarnik 3,7kW podłączony na 1,0mm²? Ja widywałem same 2,5mm² jak do tej pory...
Wszędzie, większość to 1,5 mm2, czasem 1 mm2 się zdarzają.
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Fazowiec
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 389
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 17:31

Re: Adapter CEE 32A -> 16A - głupi pomysł?

0
Post autor: Fazowiec »

Bednar121 pisze: pn lut 20, 2023 10:13
PGR Mąkowarsko pisze: wt lut 14, 2023 16:03 11kW to 3666W na fazę czyli niecałe 16A.
Jesteś pewien? Jaką wartość współczynniku cos(φ) masz na myśli? Bo to nie jest tak hop siup, podzielmy moc całkowitą na trzy, i mamy obciążenie jednej żyły... W przypadku cos(φ) 0.8 będzie to już 19A przy 11kW. A takie ładowarki, jako urządzenia typu SMPS (switched mode power supply), o ile nie mają aktywnej kompensacji, mają cos(φ) około 0.75 w najgorszym przypadku. A że modne, a że coraz więcej "wątpliwych producentów", to domyślam się, że nie wszystkie ową kompensację posiadają.
A możesz podać mi przykład ładowarki samochodowej 11kW, której producent określa max. pobór 16A, a ona pobiera więcej, bądź jakiego kolwiek urządzenia, które podczas normalnej pracy, pobiera większy prąd niż maksymalny, podany przez producenta.
Oczywiście mówimy o tym, że jest to cecha danego produktu, a nie wada czyli nie, że jedno urządzenie z całej produkcji trafiło się, że przekracza czyli tak naprawdę jest "uszkodzone".
ODPOWIEDZ