Dodatkowy przewód w skrzynce WLZ

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
AdamH
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 31, 2023 20:06

Re: Dodatkowy przewód w skrzynce WLZ

0
Post autor: AdamH »

damian191 pisze: pn kwie 10, 2023 10:15 A po co mi ta plombownica?
...
YKY 3x2,5
...
Z tą plombownicą to 1/2 żartem 2/4 serio ;).
ten C16
C16.png
C16.png (208.67 KiB) Przejrzano 252 razy
to przedlicznikowy? Może elektryk by go wymienił przy okazji na coś większego?
Skoro już masz te plomby :D Taka luźna myśl - zaznaczam, że nie jestę elektrykem.
2,5^2 to w mojej opinii mało.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 429
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Re: Dodatkowy przewód w skrzynce WLZ

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Fazowiec pisze: czw kwie 13, 2023 7:41 A ja znam przypadek, gdy ZE na zasadzie Pani w BOK, powiedziało klientowi, że może sobie sam wymienić zabezpieczenie przedlicznikowe. I nie było problemu przez wiele lat, do czasu dużej awarii i gdy przyjechali panowie z dokumentacją i się okazało, że zamiast 16A jest 25A i zamiast plomby nie ma plomby 😁.
U mnie ENEA nakazała mi wymienić zabezpieczenie przedlicznikowe z 20A (założone przez montera, pewnie takie akurat miał) na 40A (wg projektu i zapotrzebowania na moc). I to pod groźbą kary! Wg nich miałem rozplombować, wymienić i jeszcze zapłacić za ponowne plombowanie. Całe szczęście pogoniłem dziadów i potem nawet przepraszali...
AdamH
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 31, 2023 20:06

Re: Dodatkowy przewód w skrzynce WLZ

0
Post autor: AdamH »

Fazowiec pisze: wt kwie 11, 2023 19:17 Jeżeli pierwsze zdjęcie, to rozdzielnica w Twoim domku letniskowym, to jeśli OSB nie jest w klasie B-s1, a pozostała część domku jest też "w drewnie"...
Kurza twarz! Teraz patrzę na fotki a tam na drugim stół spawalniczy nie w kij dmuchał. Szanuję.
A wracając do OSB, raz że, jak Kolega napisał, z odszkodowania nici, dwa - wlepią Ci karę za palenie meblami.
Cytat:
Czy można palić w piecu płytami OSB?
Palenie meblami w piecu jest nielegalne – tak, jak wykorzystywanie do ogrzewania domu śmieci czy starych ubrań. Płyty meblowe są odpadem, który podlega Termicznemu Przekształcaniu Odpadów. Można to robić tylko w specjalnych spalarniach.

Pozdrowienia dla Was wszystkich i szczere życzenia udanych projektów.
ODPOWIEDZ