Dobór przekroju przewodów i zabezpieczeń

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
alu
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 31, 2023 20:40

Dobór przekroju przewodów i zabezpieczeń

0
Post autor: alu »

Do wykonania tego zadania należy przyjąć podane w tabeli parametry w pliku załączonym parametry.pdf.

Do wykonania obliczeń można wykorzystać dane z pliku „Dobor przew i zabezp nadpr.pdf”.
Moc z z drugiej kolumny w pliku parametry.pdf należy wpisać do "suma Pz[W]" w pliku „Dobor przew i zabezp nadpr.pdf” (punkt 1)
Pozostałe długości poszczególnych obwodów należy wprowadzić w punkcie 2 "Dobór przekroju przewodu ze względu na dopuszczalny spadek napięcia".

Zadanie polega na sprawdzeniu i skorygowaniu komórek wypełnionych
na zielono, tak aby spełnione były wymagania omówione na zajęciach. Typy zabezpieczeń
proszę wybrać spośród zamieszczonych w pliku: „Dobór przew i zabezp nadprądowych.pdf”.
Przekroje przewodów miedzianych należy przyjąć z pliku "dobór przew i zabez nadprądowych.pdf" na samym końcu "Dobór przekroju przewodu ze względu na skuteczność ochrony".

Proszę o rozwiązanie tego zadania, jestem zielony w tym temacie i kompletnie nie mam zdolności do jego wykonania.
Załączniki
Dobor przew i zabezp nadpr.pdf
(322.65 KiB) Pobrany 36 razy
parametry.pdf
(97.21 KiB) Pobrany 34 razy

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 429
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Re: Dobór przekroju przewodów i zabezpieczeń

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

alu pisze: śr maja 31, 2023 21:05 jestem zielony w tym temacie i kompletnie nie mam zdolności do jego wykonania.
No to najpierw trzeba co nieco się tematem zainteresować, nabyć trochę wiedzy i wtedy będzie już łatwiej. Nic samo i od razu się nie zrobi.
profus
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1432
Rejestracja: pt lip 25, 2003 17:18

Re: Dobór przekroju przewodów i zabezpieczeń

0
Post autor: profus »

alu pisze: śr maja 31, 2023 21:05 ...
Proszę o rozwiązanie tego zadania, jestem zielony w tym temacie i kompletnie nie mam zdolności do jego wykonania.
A ja cię proszę, zajmij się czymś dla ciebie odpowiednim, przecież nie każdy musi być wykształcony na elektryka, możesz zostać na przykład fryzjerem.
alu
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 31, 2023 20:40

Re: Dobór przekroju przewodów i zabezpieczeń

0
Post autor: alu »

Chyba nikt z was nigdy nie studiował :)
To nie jest kompletnie moja działka, bo studiuję informatykę, ale tutaj jest świetnie pokazane jak działa harmonogram studiów i muszę robić właśnie coś "nieodpowiedniego", no cóż pora zostać fryzjerem :)
wonsu1997
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 01, 2023 17:44

Re: Dobór przekroju przewodów i zabezpieczeń

0
Post autor: wonsu1997 »

Profus co masz do fryzjerów? Kolego chyba nie wiesz ile czasu i pracy potrzebowałem na wykształcenie się jako dobry fryzjer. W mojej dziedzinie wymagana jest nie tylko praktyka ale także wiedza z zakresu mody.
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Dobór przekroju przewodów i zabezpieczeń

0
Post autor: KonradOW »

alu pisze: czw cze 01, 2023 17:41Chyba nikt z was nigdy nie studiował :)
To nie jest kompletnie moja działka, bo studiuję informatykę, ale tutaj jest świetnie pokazane jak działa harmonogram studiów i muszę robić właśnie coś "nieodpowiedniego", no cóż pora zostać fryzjerem :)
Niestety dla mnie jest to dobre zadanie na trening informatyka. Następne zadanie z biologii.
Przecież nie jest to trudne, trzeba zrobić parę równań i parę zależności. Czysto informatyczna robota. Równania masz podane.
Informatyk bierze za klikanie duże pieniądze, a elektryk za przykręcanie śrubek na kolory naprawdę niedużo. Za co panie tyle pieniędzy?
Lokalizacja uszkodzeń kabli
profus
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1432
Rejestracja: pt lip 25, 2003 17:18

Re: Dobór przekroju przewodów i zabezpieczeń

0
Post autor: profus »

wonsu1997 pisze: czw cze 01, 2023 17:45 Profus co masz do fryzjerów? Kolego chyba nie wiesz ile czasu i pracy potrzebowałem na wykształcenie się jako dobry fryzjer. W mojej dziedzinie wymagana jest nie tylko praktyka ale także wiedza z zakresu mody.
A czy ja obrażam fryzjerów? Przecież to piękna profesja.
Ale jakbym skierował autora wątku do innego zawodu, to obruszyliby się np. tramwajarze, masarze, betoniarze, murarze, i inni.
I jeszcze oberwałbym.
A fryzjerzy to łagodny ludek, pokojowo nastawiony.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ