Dźwięk zwarcia w kablu przedłużacza

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Aslanka1
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 08, 2023 18:04

Dźwięk zwarcia w kablu przedłużacza

0
Post autor: Aslanka1 »

Witam, proszę o poradę. Mam podłączony przedłużacz z bolcami do gniazdka i podłączony jest tam tylko TV oraz drugi przedłużacz do którego podłączam laptopa lub ładowarkę. Od pewnego czasu słyszę w jednym miejscu takie dźwięki zwarcia kabli w kablu tego drugiego przedłużacza. Wyłączam wtedy prąd i chwile jeszcze skrzeczy. Dodam ze wymieniłam ten drugi przedłużacz całkiem niedawno bo myślałam ze poprzedni po prostu się zepsuł. Czy jeśli drugi zmieniony przedłużacz tez skrzeczy tzn ze w gniazdku lub w pierwszym przedłużaczu coś się dzieje? Czy da się to jakoś sprawdzić o co chodzi jak zawołam elektryka?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Re: Dźwięk zwarcia w kablu przedłużacza

0
Post autor: Luna.Vulpo »

elektryk na miejscu raczej nie powinien mieć problemu ze zindetyfikowaniem awarii.
Aslanka1
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 08, 2023 18:04

Re: Dźwięk zwarcia w kablu przedłużacza

0
Post autor: Aslanka1 »

Słuchajcie to nie przedłużacz mi daje ten dźwięk zwarcia. Dołączyłam przedłużacz i nie używałam dłuższy czas a dzisiaj wlasnie znowu to usłyszałam. Wyjęłam z szafy wszystko a tam końcówka starego kabla telefonicznego stacjonarnego i to ten kabelek ma w środku te dźwięki. Jak wyłączyłam fazę w pokojach to przestało. Jak to naprawić? Do czego to jest podłączone? Dodam ze nie widzę tam gniazdka. Mam zabudowana te ścianę i nie mam jak tego sprawdzić 😕 czytam jest duże napięcie i może wywołać pożar? Pomocy!
Fazowiec
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 386
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 17:31

Re: Dźwięk zwarcia w kablu przedłużacza

0
Post autor: Fazowiec »

Chętnie byśmy pomogli ale, jak już kolega napisał, bez oględzin na miejscu się nie da.
Jeśli ktoś rzeczywiście "puścił prąd" przewodem telefonicznym, to nie ma się co dziwić, że skwierczy.
Najpierw trzeba sprawdzić czy rzeczywiście jest na nim napięcie i jakie.
Może standardowo, jakieś dorobione gniazdko z tego ktoś chciał zrobić, ewentualnie jakieś oświetlenie, może tej szafy właśnie i z jednej strony już podłączył do zasilania, a druga została niepodłączona, a potem pomysł upadł.
A może ktoś dzwoni do Ciebie na stacjonarny 😁.
Można odkręcić wszystkie gniazdka i łączniki światła i sprawdzić czyli gdzieś ten przewód nie jest podłączony.
Albo podaj skąd jesteś, to może komuś z forum będzie pasowało podjechać.
Ostatnio zmieniony pn cze 19, 2023 14:28 przez Fazowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Aslanka1
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 08, 2023 18:04

Re: Dźwięk zwarcia w kablu przedłużacza

0
Post autor: Aslanka1 »

Dziękuje. Czekam na kolegę ma spojrzeć, ale mówił ze skoro po wyłączeniu fazy na pokoje nie ma żadnych dźwięków to musi to być kabel podpięty pod elektrykę, może wcale nie telefoniczny. Zobaczymy. Jestem z Gdyni, jak nic nie uda się wymyślić to poproszę może faktycznie ktoś z forum by spojrzał bo nawet nie wiem gdzie dzwonić po fachowca.
Fazowiec
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 386
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 17:31

Re: Dźwięk zwarcia w kablu przedłużacza

0
Post autor: Fazowiec »

A tak z ciekawości, zrób zdjęcie tego kabla, z tą końcówką co jest w szafie. Najlepiej z bliska i w dobrej jakości i zamieść tu.
Aslanka1
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 08, 2023 18:04

Re: Dźwięk zwarcia w kablu przedłużacza

0
Post autor: Aslanka1 »

Wczoraj kolega sprawdził mi takim miernikiem do prądu czy w tym kablu jest prąd i nie ma. Było zero. Mówił ze to telefoniczny faktycznie. Oczywiście w momencie jak był to nie było dźwięków a wieczorem znowu się pojawiło wiec chyba będę sprawdzać za szafa może cos mi się uda. Widze ze pod listwa jest jakis kabel i może jest to ten telefoniczny ale od czego by miał spięcie?
Załączniki
IMG_3416.jpeg
IMG_3417.jpeg
Fazowiec
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 386
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 17:31

Re: Dźwięk zwarcia w kablu przedłużacza

0
Post autor: Fazowiec »

Szafa jest drewniana więc może echo się roznosić i nie musi to być związane z tym przewodem.
Samo "zero" nie będzie skwierczeć w przewodzie, a jedynie gdzieś w miejscu wspólnego łączenia/słabego styku, jakaś puszka, gniazdko.
Aslanka1
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 08, 2023 18:04

Re: Dźwięk zwarcia w kablu przedłużacza

0
Post autor: Aslanka1 »

Znalazłam przyczynę 😁 rozwaliłam trochę tył szafy żeby zobaczyć gdzie wychodzi ten kabelek. Patrzę a tam gniazdko. Jutro wołam sąsiada żeby zrobił dziurę w plecach tej szafki i odłączył te gniazdo na zawsze. Mam nadzieje ze się uda to zrobić 😊
ODPOWIEDZ