Projektowanie linii napowietrznej

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Greslaw

Projektowanie linii napowietrznej

0
Post autor: Greslaw »

Czy ktoś na szanownym forum zna jakiekolwiek oprogramowanie sluzace do projektowania linii napowietrznej 110 kV. Chodzi mi zarowno o obliczenia elektryczne jak i mechaniczne (naprezenia, zwis itp).
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Greslaw

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Marek Michalski

Re: Projektowanie linii napowietrznej

0
Post autor: Marek Michalski »

Chętnie rozszerzyl bym prosbe kolegi na linie napowietrzne 15/20kV
Marcin

Re: Projektowanie linii napowietrznej

0
Post autor: Marcin »

Jakiego rodzaju program Panowie potrzebujecie ? Proszę o doprecyzowanie potrzeb. Jakiego rodzaju obliczenia ma wykonywać taki program, dotyczący mechaniki przewodów ? A swoją drogą, jakie problemy projektowe wychodzą poza granice danych zawartych w tablicach zwisów i naprężeń ? Proszę o przykłady konkretnych problemów - nie wykluczam, że da się je rozwiązać.
Marek

Re: Projektowanie linii napowietrznej

0
Post autor: Marek »

Potzrebny jest program wspomagający i usprawniający projektowanie:
obliczenia skrzyżowań linii, dobór wyposażenia (tabele montażowe), rysowanie przekrojów na podstawie mapy cyfrowej itp.
Marcin

Re: Projektowanie linii napowietrznej

0
Post autor: Marcin »

Jeśli chodzi o tabele montażowe to sprawa jest i łatwa i trudna. Zależy jak ją potraktować. O ile wiem, nie ma na rynku komercyjnego programu sporządzającego tabale montażowe - na tym polega trudność. Fatwość natomiast polaga na tym że sam pisałem kiedyś takie programy (nie jest to trude) jako pracownik pracowni projektowej - niestety obecnie nie posiadam takich programów ponieważ pracuję już w innej firmie a do tego ostatnio padł mi dysk i wszystko straciłem :( Najlepiej gdyby takie programy dostarczał autor albumów projektowych. Jednak pisanie programu do tabel montażowych jest nieopłacalne. Każdy album trzeba robić oddzielnie i wklepywać wszystkie elementy do bazy danych (niesamowicie czasochłonne). Jeśli nie ma Pan znajomego infrmatyka to chyba klapa. Osobiście też nie do końca byłbym zdecydowany podjąć się takiego programu jako jednostkowego produktu.
A jeśli chodzi o skrzyżowania - co powinien liczyć taki program, czy powinien również rysować skrzyżówanie ? Czy wystarczą tylko obliczenia o określonym poziomie szczegółowości ?
Przekrojami z map nigdy nie zajmowałem się więc nic nie mogę na ten temat powiedzieć.
RK

Re: Projektowanie linii napowietrznej

0
Post autor: RK »

Chyba posiadam taki program.
Jacek Gońka, ise.pl

Re: Projektowanie linii napowietrznej

0
Post autor: Jacek Gońka, ise.pl »

Proszę o więcej informacji na temat posiadanego przez Pana programu.
jurek

Re: Projektowanie linii napowietrznej

0
Post autor: jurek »

Ja również jestem bardzo zainteresowany takim programem.
Pozdrawiam .
Jurek.
zapalka
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 29, 2010 20:04

Re: Projektowanie linii napowietrznej

0
Post autor: zapalka »

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
ELPROJK
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 20, 2005 12:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Projektowanie linii napowietrznej

0
Post autor: ELPROJK »

Witam wszystkich
Program do tworzenia tabel montażowych udostępnia ENSTO
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Niestety tylko dla linii izolowanych, no i oczywiście na osprzęcie ENSTO :(
Jerzy
ODPOWIEDZ