Projektowanie z biblioteką symboli

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
ppeisjw
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 332
Rejestracja: czw lip 31, 2003 8:06
Lokalizacja: Gowidlino

Re: Projektowanie z biblioteką symboli

0
Post autor: ppeisjw »

Witam.
W ostatnim numerze INPE, nr 144 [wrzesień 2011], przedstawione są "SYMBOLE GRAFICZNE WG PN-EN-60617-stosowane w schematach elektrycznych.
Pozdrawiam , Janusz.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
potus
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 109
Rejestracja: śr mar 29, 2006 17:06
Lokalizacja: Miasto to wielkie jest

Re: Projektowanie z biblioteką symboli

0
Post autor: potus »

A są one w formie elektronicznej ?? Można je użyć w Cado podobnych programach ??
Sylwester
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 930
Rejestracja: czw lip 24, 2003 22:18
Lokalizacja: Milanówek

Re: Projektowanie z biblioteką symboli

0
Post autor: Sylwester »

Bardzo uboga baza symboli. Nie ma nawet wyłącznika różnicowoprądowego.
Awatar użytkownika
z-projekt
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 08, 2011 18:56
Kontakt:

Re: Projektowanie z biblioteką symboli

0
Post autor: z-projekt »

Zdecydowanie preferuję biblotekę osobiście wykonaną, w końcu nikt nie projektuje wszystkiego, każdy ma jakąś specjalizację, do typowych tablic mieszkaniowych, biurowych czy sklepowych potrzebuję kilkanaście symboli (rozłączniki, wyłączniki, lampki, styczniki, ochronniki), a to można wykonać w 15 minut, a jeżeli ktoś potrzebuje symbole z atrybutami to max 30 minut, oczywiście pod warunkiem, że znamy AutoCADa, a jeżeli nie znamy, to lepiej pozostać przy rapitografie, szkoda nerwów.
JohnySpZOO
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 33
Rejestracja: pt lut 18, 2011 9:37

Re: Projektowanie z biblioteką symboli

0
Post autor: JohnySpZOO »

z-projekt pisze:Zdecydowanie preferuję biblotekę osobiście wykonaną, w końcu nikt nie projektuje wszystkiego, każdy ma jakąś specjalizację, do typowych tablic mieszkaniowych, biurowych czy sklepowych potrzebuję kilkanaście symboli (rozłączniki, wyłączniki, lampki, styczniki, ochronniki), a to można wykonać w 15 minut, a jeżeli ktoś potrzebuje symbole z atrybutami to max 30 minut, oczywiście pod warunkiem, że znamy AutoCADa, a jeżeli nie znamy, to lepiej pozostać przy rapitografie, szkoda nerwów.
Tego samego zdania jestem kolego :)
Ostatnio zacząłem dłubać własną bazę symboli (bloków z atrybutami) w AC i pomimo tego że jest to czasochłonne ale przynajmniej wiem mam to co mi potrzebne i wiem jak tym odpowiednio edytować.

Swoją drogą obecnie jest wiele programów producentów osprzętu elektrycznego w których bazę symboli/widoków można różnorako importować oraz edytować.
ODPOWIEDZ