Pomiar rezystancji uziemień ze względu na odprowadzanie ładu

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Bogusław Bereski

Pomiar rezystancji uziemień ze względu na odprowadzanie ładu

0
Post autor: Bogusław Bereski »

Jaka powinna być rezystancja uzienień służących do odprowadzania ładunków elektrostatycznych.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Henryk

Re: Pomiar rezystancji uziemień ze względu na odprowadzanie

0
Post autor: Henryk »

Problemem nie jest rezystancja uziemienia przewodu odprowadzającego ładunki elektrostatyczne (bo każda, byle omowa zapewnia skuteczne rozładowanie) a sposób zbierania ładunków z powierzchni chronionej i rezystywność materiału podlegającego ładowaniu. Proszę sprecyzować zagadnienie.
Bereski

Re: Pomiar rezystancji uziemień ze względu na odprowadzanie

0
Post autor: Bereski »

Rozładowaniu podlegają rurociągi metalowe zakończone wężem gumowym z zatopioną linką miedzianą. Ładunek elektryczny gromadzi się wskutek przepływu przez tą instalację procuktów ropopochodnych (np. benzyny). Chodzi mi o to, że podczas pomiarów ochronnych w protokołach należy podać wymaganą wartość uziemienia, a ja dotychczas nie spotkałem się z konkretnymi danemi na ten temat.
Adam Korykora

Re: Pomiar rezystancji uziemień ze względu na odprowadzanie

0
Post autor: Adam Korykora »

czy istnije przepis o obowiązku pomiaru napięć rażenia,przy prawidłowych pomiarach uziemienia ochronnego
ODPOWIEDZ