Linie napowietrzne - program obliczeniowy

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
mellor
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 08, 2009 16:17
Lokalizacja: 87-162

Re: Linie napowietrzne - program obliczeniowy

0
Post autor: mellor »

Ja się zarejestrowałem i około tygodnia czekałem na link do ściągnięcia. Program wydaje się w miarę prosty, ale narazie dopiero się z nim zapoznaję.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Fenix601
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 09, 2009 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Linie napowietrzne - program obliczeniowy

0
Post autor: Fenix601 »

Witam,

Co do programu to kod przyszedł razem z mailem potwierdzającym zarejestrowanie. Był tam też link do pobrania ze strony. Program niestety u mnie nie chodzi (zawalony system) ale u kumpla działa prawidłowo.

pozdrawiam
Janusz_krk
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 02, 2009 17:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Linie napowietrzne - program obliczeniowy

0
Post autor: Janusz_krk »

Hej
ja tez otrzymałem ten link ale przy końcu instalacji wyskakuje mi komunikat :
"Object reference not set to an instance of an object". Czy ktoś spotkał z podobnym problemem????

Dzięki
Janusz_krk
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 02, 2009 17:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Linie napowietrzne - program obliczeniowy

0
Post autor: Janusz_krk »

Ok
Program działa aż miło. Wystarczy postępować krok po kroku wg instrukcji załączonej do instalki :-)
targetti
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 39
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 14:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Linie napowietrzne - program obliczeniowy

0
Post autor: targetti »

Może i działa. Ale zauważyłem, że przy różnych wysokościach słupów i terenu program błędnie oblicza zwisy i zbliżenia.
projektant.ele
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 10, 2015 7:51

Re: Linie napowietrzne - program obliczeniowy

0
Post autor: projektant.ele »

Do obliczeń zwisów, odleglosci linii napowietrznych można wykorzystać program NapLin prosty w obsłudze informs.pl/naplin.
NapLin wspomaga obliczanie zwisów, naprężeń i odległości przewodów napowietrznych linii elektroenergetycznych (niskich, średnich oraz wysokich napięć) z zaawansowanym modelowaniem i wizualizacją przeszkód terenowych w szerokim zakresie temperatur do 80C.
Służy m.in. do szybkiego opracowywania dokumentacji projektowej bezpośrednio w Wordzie (wg opisu)
poczytać mozna na stronie [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!].
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ