Oświetlenie sanitariatu w biurze

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Oświetlenie sanitariatu w biurze

0
Post autor: domsat »

Witam i mam pytanie do forumowiczów wykonujących instalacje w biurach,instytucjach itp.
Dosyć rzadko zajmuję się w/w instalacjami,a teraz mam właśnie do zmodernizowania oświetlenie m.in.w kilku sanitariatach w biurze.Są to pomieszczenia wyłożone płytkami i podzielone na:kabina WC,kącik pisuarowy i umywalka.Czyli taka biurowa łazienka.
Obecnie nad umywalką jest oprawa typu mleczna kula z żarówką 75W,a na suficie stare oprawy świetlówkowe 240 pozbawione rastra i zwykle z jedną rurą.Sufit jest pełny,nie z płyt g/k.
Planuję nad umywalką dać plafonierę IP44 ze świetlówką kompaktową 17W,a na suficie albo nowe oprawy 240 IP20 albo też takie same plafoniery.
W tych łazienkach światło zapalane oczywiście z zewnątrz pali się od rana do końca pracy,prawie nikt go nie wyłącza.Płytki są od podłogi po sufit.
Jest sucho ,na ścianach nie skrapla się wilgoć.Wysokość pomieszczeń to 2.80m.
Może ktoś kto ostatnio robił tego typu oświetlenie podzieli się swoimi doświadczeniami,a może poda konkretne typy zastosowanych opraw.
Z góry dziękuję .
Domsat

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
EDI
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3498
Rejestracja: czw lip 24, 2003 6:31
Lokalizacja: Gryfino

Oświetlenie sanitariatu w biurze

0
Post autor: EDI »

Witam!
Proponuję wykonać sufit podwieszany i oświetlenie sufitowe (niekoniecznie halogeny).
-Pozdrawiam!
Edward W. (EDI)
ODPOWIEDZ