Uwaga na mostkowanie RCD pod napięciem

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
kkas12
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3871
Rejestracja: pn lis 17, 2003 10:23
Lokalizacja: Oborniki Śl

Uwaga na mostkowanie RCD pod napięciem

0
Post autor: kkas12 »

Witam!

Czy aby na pewno mierzyłeś impedancję między L a PE?
pozdrawiam
Krzysiek

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
GutMan
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 05, 2004 9:14
Lokalizacja: Żarów

Uwaga na mostkowanie RCD pod napięciem

0
Post autor: GutMan »

Witam Kolegów.

Niestety, miernikiem MRP-200 nie wolno wykonywać pomiarów pętli zwarcia i na tej podstawie spożądzać protokołu. Przyrząd ten przeznaczony jest tylko do rcd. Pomiar pętli jest tylko pomocniczy można przy jego pomocy sprawdzić co ewentualnie jest nie tak kiedy mamy problemy z rcd (przekroczenie napięcia bezpiecznego).

Wykonywanie pomiarów pętli zwarcia miernikiem MRP-200 i ocena na tej podstawie skuteczności ochrony przez samoczynne wyłączenie zasilania to bardzo poważny błąd.
elektrykos
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 80
Rejestracja: sob mar 19, 2005 16:55
Lokalizacja: Alta /Staszów

Uwaga na mostkowanie RCD pod napięciem

0
Post autor: elektrykos »

Cytat

"zloto"


W instalacji z RCD przypadkowo zmierzyłem impedancję zwarcia i RCD nie wywalił, sprawdziłem RCD jest oki działa,sprawdziłe obwód wszystko gra w innym obwodzie to sie nie powtarza RCD wyłącza w czasie pomiaru


Przypadek niewylączenia RCD podczas pomiaru petli zwarcia to nie jest przypadek pojedynczy. Ja spotkałem sie juz kilka razy jak nie kilkdziesiąt razy z takim przypadkiem i mam przyrzady pomiarowe takie jak MZC MIE i oba przyrzady zachowywały sie tak samo przy pmiarze pętli zwarcia RCD nie wylatywały i co ciekawsze mierzyłem na obiekcie kilkanaście obwodów z RCD w których były zastosowane takie same RCD (firma ,typ, parametry,itp) i jedne wylatywały a inne nie.
Tak ze kolego mierniki masz napewno dobre.
ODPOWIEDZ