punkty oświetleniowe

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
EDI
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3498
Rejestracja: czw lip 24, 2003 6:31
Lokalizacja: Gryfino

punkty oświetleniowe

0
Post autor: EDI »

Witam!
-Albo kolega Cezar (zloto) jest jasnowidzącym;
zloto pisze: dużo na wszym forum upiększania,
widzę jak wy to robicie i jak tu opowiadacie
normalnie pelerynkę

-Albo wszystkich Elektryków ocenia jedną miarką.
P.S.
-A przecież Polska to duży kraj.
-I nawet nie wiem gdzie jest ten Bytów. :oops:

-Na bal Panowie i Panie!
-Do zobaczenia w Nowym Roku! :D :wink: :D
-Pozdrawiam!
Edward W. (EDI)

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Daniel77
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 77
Rejestracja: pt sie 08, 2003 21:58
Lokalizacja: Krakow

punkty oświetleniowe

0
Post autor: Daniel77 »

Witam Pana Panie zloto.
Ja tez jestem z Krakowa i nie zawsze "robimy w gacie".
zloto pisze: dużo na wszym forum upiększania
Nie wiem czy to blad w pisowni czy celowe uzycie slowa " wszym forum".
Brak jednej litery radykalnie zmienia zdanie.
kkas12
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3871
Rejestracja: pn lis 17, 2003 10:23
Lokalizacja: Oborniki Śl

punkty oświetleniowe

0
Post autor: kkas12 »

Witam!

Jednym zdaniem: "Nie wszystko złoto co się świeci".


Wszystkim uczestnikom i sympatykom tego forum na pożegnanie starego i powitanie nowego roku tego co najlepsze
życzę
i
pozdrawiam
Krzysiek
Yeti55
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1482
Rejestracja: wt mar 09, 2004 23:12
Lokalizacja: Gdynia

punkty oświetleniowe

0
Post autor: Yeti55 »

Drobiazg nieduża suwnica 4 silniki i "milion" przewodów, część 230, część 400 część 42V i skasowałem 250 +vat. Byli ździwieni że poświęciłem na to ponad 4 godziny na pomiary, potem kilka godzin protokół (czego już nie widzieli). Sama kaseta sterująca to chyba "tylko" 7 par przewodów, wszystko porozbieraj, niektóre przewody porozpinaj. Ździwieni byli, że puszki połączeniowe na silnikach pootwierałem, nawet nie widzieli że łączenia silników porozkręcałem. Potem i tak sam byłem ździwiony stanem izolacji przewodów i silników, były aż za dobre. Protokół to niby prosta sprawa, ale rysunki to straszny pożeracz czasu. Po odliczeniu dopjazdu i innych standartowych spraw wyszło ok 10zł za godzinę. Gdybym przepisał stary protokół za ok 0,5 godziny miałbym na czysto ok 100zł
pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
EDI
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3498
Rejestracja: czw lip 24, 2003 6:31
Lokalizacja: Gryfino

punkty oświetleniowe

0
Post autor: EDI »

Witam!
-Niechaj z Nowym Rokiem zacznie nam się nowa jakość dyskusji na Forum ise!
-Moje pierwsze pytanie na temat zasadniczy brzmi:
-W jakich obwodach oświetleniowych nie wykonujemy pomiarów impedancji pętli zwarcia i dlaczego?
P.S.
-Proszę przeczytać pierwszy post (Autora) w tym temacie.
-Pozdrawiam!
Edward W. (EDI)
KSKRAK_Krystyn
Ekspert
Ekspert
Posty: 5160
Rejestracja: czw lip 24, 2003 8:26
Lokalizacja: Kraków

punkty oświetleniowe

0
Post autor: KSKRAK_Krystyn »

Witam Kolegę Edwarda (EDI) i wszystkich Kolegów na FORUM.
EDI pisze: Moje pierwsze pytanie na temat zasadniczy brzmi:
W jakich obwodach oświetleniowych nie wykonujemy pomiarów impedancji pętli zwarcia i dlaczego?
W każdych wykonujemy zgodnie z moją wiedzą techniczną a nie z niedopracowanymi normami. !!!
EDI pisze: Niechaj z Nowym Rokiem zacznie nam się nowa jakość dyskusji na Forum ise!
Kolego EDI, czyżby z dniem 2005-01-01 powstały jakieś nowe przepisy, ustawy, normy itp.???

Ps. Ja chyba już wytrzeźwiałem po imprezie sylwestrowej, nie wiem jak inni?
Krystyn Kupras KSKRAK (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
EDI
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3498
Rejestracja: czw lip 24, 2003 6:31
Lokalizacja: Gryfino

punkty oświetleniowe

0
Post autor: EDI »

Witam!
-To jak to się robi pomiar impedancji pętli zwarciowej w obwodach, gdzie obniżono napięcie do wartości bezpiecznych (np. halogeny na 12 V)?
P.S.
-Kiedyś utworzyłem taki temat, gdzie dyskutowaliśmy o początku i końcach instalacji, obwodów. Warto do niego powrócić.
-Pozdrawiam!
Edward W. (EDI)
KSKRAK_Krystyn
Ekspert
Ekspert
Posty: 5160
Rejestracja: czw lip 24, 2003 8:26
Lokalizacja: Kraków

punkty oświetleniowe

0
Post autor: KSKRAK_Krystyn »

Witam wszystkich Kolegów na FORUM.
W każdej dziedzinie technicznej są osoby czy firmy wykonujące różne badania, pomiary i sprawdzenia w minimalnym zakresie na podstawie przepisów czy norm. Są również osoby czy firmy wykonujące pomiary wg własnej wiedzy technicznej za które nie zawsze inwestor zapłaci jednak i tak je wykonujemy (niestety nie wszyscy).
Kolego EDI, proszę nie odbierać togo postu do siebie gdyż piszę ogólnie i bardzo poważnie.
Może część Kolegów uważa że przy obwodach 12V, oprawach czy urządzeniach II klasy ochronności nie potrzeba wykonywać pomiarów pętli zwarciowej.
Jednak spróbuję poczekać na wypowiedzi Kolegów, którzy podadzą przyczyny wg wiedzy technicznej a nie niedoskonałych norm dlaczego:
"W każdych obwodach powinno się wykonywać pomiary pętli zwarciowej".

Moja odpowiedź jednoznacznie brzmi:
"W każdych obwodach należy (powinno się) wykonywać pomiary pętli zwarciowej".
Krystyn Kupras KSKRAK (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.
TEODOR_P
Ekspert
Ekspert
Posty: 1429
Rejestracja: śr lip 23, 2003 23:26
Lokalizacja: Lublin

punkty oświetleniowe

0
Post autor: TEODOR_P »

Witam Kolegę Krystyna i Kolegów na Forum

Wydaje mi się iż lekceważenie obwodów o napęciu niskim - bezpiecznym z punktu widzenia ochrony przeciwporażeniowej nie uwzględnia niebezpieczeństwa związanego z zagrożeniem pożarowym, bo to że nie ma niebezpieczeństwa porażenia nie znaczy że nie ma zagrożenia pożarem.
Mój wniosek - mierzyć

Pozdrawiam
Teodor
Awatar użytkownika
gruhaa
Ekspert
Ekspert
Posty: 2150
Rejestracja: ndz lip 27, 2003 12:34

punkty oświetleniowe

0
Post autor: gruhaa »

Witam
Cały problem, że często nie ma na obwodzie wtórnym transformatora zabezpieczeń, gdyż komplety sprzedawane w sklepach takiego nie posiadają, a i elektrycy też o tym nie myślą żeby ten obwód zabezpieczyć, bo jest to napięcie bezpieczne, a więc nic złego się nie stanie, zapominając o sprawie którą przedstawił Kolega Teodor.

Zabezpieczenie na obwodzie pierwotnym nic nie daje podczas zwarcia na stronie wtórnej, gdyż udar prądowy podczas włączania, czy to trafa torioidalnego, czy przetwornicy jest tak duży, że dobranie eSki do prądu znamianowego graniczy z cudem, wręcz jest nie możliwe.

Czy mierzyć? TAK! Ale co z czym, jak brak zabezpieczeń mierzonego obwodu?
ODPOWIEDZ