Falownik zakłócający sieć

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
janb
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 31, 2004 18:32
Lokalizacja: Poznan

Falownik zakłócający sieć

0
Post autor: janb »

Te informacje ,ktore ukazują się na Forum na temat falowników pozwalają domniemywać, że doczekamy się zbiorczego opracowania. Panie Doktorze Mazur-cała nadzieja w Panu.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
CYRUS
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 1138
Rejestracja: pt maja 14, 2004 0:57
Lokalizacja: Warszawa

Falownik zakłócający sieć

0
Post autor: CYRUS »

Witam !
Kolego Darom ! Slusznie wstrzelileś się w filtr. podpowiem,ze filtry odprowadzaja zakłócenia do ziemi, dlatego istotna jest rezystancja doprowadzajaca uziemienia oraz rzezystancja samego uziomu lub elementu ekwipotencjalnego.
Jak sadzisz , uziom 2 omy to duzo czy mało dla 40kW. Ja nie mam wiedzy,
ale przypuszczam ( na wyczucie - przewody 16 mm2 ) ,że jest to dużo.
Patrząc na przepięciówkę w liniach telefonicznych z uziemieniem w środku, zastanawiałem sie co może PE-telefonu 1,5 mm2 w przypadku burzy.
Nastepna sprawa to przepieciówki - zaleca się połączenie do ziemi, co jest w stanie przepieciowka w przypadku w/w uziomu?
CYRUS.
ODPOWIEDZ