Rola kondensatora w obwodzie pradu zmiennego

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Zenek

Rola kondensatora w obwodzie pradu zmiennego

0
Post autor: Zenek »

Takie moze troszke glupie pytanie ale potrzebna mi na nie odpowiedz, czyli jaka jest rola kondensatora w obwodzie pradu zmiennego?

I czy ktos potrafi wyprowadzić wzór na impedancję i na reaktancję pojemnościową obwodu RC?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2717
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Rola kondensatora w obwodzie pradu zmiennego

0
Post autor: elpapiotr »

Witam kol. Zenek
Rola kondensatora w obwodzie prądu zmiennego - np. zasilacz radiowy
Jaki obwód RC - połączenie szeregowe czy równoległe ?
Ale to wszystko jest w Podstawach elektrotechniki , które przerabialiśmy x lat temu
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.
Gość

Rola kondensatora w obwodzie pradu zmiennego

0
Post autor: Gość »

Witam
Najlepiej i dla szeregowego i dla rownoleglego.
A co do roli to chodzilo mi o to jaka role spelnia w ukladzie taki kondensator ;) Wiem ze to sa podstawy, ale od czegos trzeba zaczac, a niestety nie mam dostepu do ksiazek przez najblizszy miesiac :(
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Rola kondensatora w obwodzie pradu zmiennego

0
Post autor: STANCA »

Jeżeli masz dostęp do klawiatury komputera to masz największą bibliotekę świata. Znajdziesz tam wszystko.
np taką lekcję;

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

powodzenia
STANCA
ODPOWIEDZ