Płyta Ceramiczna Jak Podłączyć

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
wojtas

Płyta Ceramiczna Jak Podłączyć

0
Post autor: wojtas »

Witam

Mam pytanie jak podłączyć płytę ceramiczną w gniazdo siłowe ?
Mam problem bo z gniazda wychodzi mi 5 przewodów w tym 3 fazowe 1 neutralny i 1 ochronny a w płycie mam tylko 4 złącza oznaczone L1 L2 N i PE
czy ma jakieś znaczenie którą fazę gdzie podłączyć.

Bardzo proszę o podpowiedź jak to podłączyć aby działało ? :?: :?: :?:

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
kkas12
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3871
Rejestracja: pn lis 17, 2003 10:23
Lokalizacja: Oborniki Śl

Płyta Ceramiczna Jak Podłączyć

0
Post autor: kkas12 »

Witam!

Jeśli jest tak jak piszesz, to jednej z faz nie doprowadzasz do płyty. Wtedy wystarczy przewód czterożyłowy łaczący gniazdo z urządzeniem.
pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Płyta Ceramiczna Jak Podłączyć

0
Post autor: STANCA »

Szanowny kolego.
Płytę ceramiczną powinienien podłączyć elektryk z uprawnieniami i sprawdzić stan ochrony przeciwporażeniowej. Często potrzebny jest wpis elektryka w karcie gwarancyjnej.
Ostatnio poprawiałem niewłaściwe podłączenie. Kuchnia to miejsce gdzie pracuje się często z mokrymi rękoma.

STANCA
ODPOWIEDZ