Jak podłączyć sygnalizacje pracy za falownikiem

Prostowniki, zasilacze, przetwornice, falowniki, stabilizatory oraz pozostałe urządzenia elektroniczno-energetyczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
max2pl
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 25, 2006 20:13
Lokalizacja: Drezdenko

Jak podłączyć sygnalizacje pracy za falownikiem

0
Post autor: max2pl »

Chcę podłączyć lampke sygnalizacyjną za falownikiem jaką żarówke można zastosować energo-oszczędna natychmiast sie przepala , a może jes jakiś inny sposób? Dziękuje za pomoc.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
11959
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2005 2:42
Lokalizacja: Śrem

Jak podłączyć sygnalizacje pracy za falownikiem

0
Post autor: 11959 »

Każdy falownik posiada wyjścia przekaźnikowe i tranzystorowe, które mogą być zaprogramowane do sygnalizacji pracy lub awarii, lub jeszcze paru innych zjawisk. Podłaczanie jakichś lampek albo żarówek do wyścia roboczego jest bez sensu, ze względu na zmienne parametry (częstotliwość, napięcie) takiego wyjścia - w końcu w takim celu (żeby były zmienne) falownik się stosuje.
irekub
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 199
Rejestracja: śr lis 23, 2005 10:13
Lokalizacja: Wadowice

Jak podłączyć sygnalizacje pracy za falownikiem

0
Post autor: irekub »

Oczywiście będzie potrzebna karta katalogowa , instrukcja programowania parametrów falownika-o ile kolega ma takową i wie jak ją "ugryźć" albo pomoc serwisanta,ale to niestety trochę kosztuje. Ja w swoim przypadku zastosowałem 3 lampki(zał.napięcia,gotowości do pracy falownika po załączeniu chłodzenia obcego,i pracy/awarii falownika) kontrolki NEF 30 LD i LDB
pozdrawiam Irekub
Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny".
raaf
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:20
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Jak podłączyć sygnalizacje pracy za falownikiem

0
Post autor: raaf »

Tak jak pisali poprzednicy. Napisz jaki to falownik, wystarczy zaprogramować wyjścia tranzystorowe i wykorzystać je do choćby sygnalizacji. Jeżeli max2pl podłączał za falownikiem to chyba nie zdaje sobie sprawy co do wielkości napięcia Wy falownika, zniekształceniu sinusoidy i samej częstotliwości. ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Jak podłączyć sygnalizacje pracy za falownikiem

0
Post autor: STANCA »

Kompaktowe świetlówki energooszczędne mają w trzonku elektronikę do zapłonu i bardzo nie lubią zmian częstotliwości i harmonicznych. Palą się ze wstydu że ktoś je tam załączył. Resztę koledzy napisali.

Miałem klienta że na hali produkcyjnej w przejściach wstawił te energooszczędne, gdzie wokoło napędy i falowniki. Co kilka dni wymieniał i zanosił na reklamację, wymieniali mu. Zmieniał tylko sklepy. Nie chciał zrozumieć że to nie nadaje się do towarzystwa z falownikami.

Stanisław
falowniki.com
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 150
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:07
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Jak podłączyć sygnalizacje pracy za falownikiem

0
Post autor: falowniki.com »

Witam

a swoją drogą czego to ludzie nie wymyślą...

pozdrawiam pomysłodawcę...
Darom
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1094
Rejestracja: sob maja 28, 2005 11:41
Lokalizacja: Łódź

Jak podłączyć sygnalizacje pracy za falownikiem

0
Post autor: Darom »

Pomysł z kompaktową świetłówką energooszczędną jest bardzo oryginalny.
Ja bym może wpadł na to, że można dać żarówkę, ale świetlówkę.....

Kiedyś przy podobnym problemie - za przekształtnikiem napiecia użylem transoptora. Oczywiście prąd diody dobrałem tak, aby przy maksymalnym napięciu dioda nie ulegała uszkodzeniu. Trzeba pamiętać, że LED-y mogą ulec uszkodzeniu od nawet stosunkowo niedużego napięcia zaporowego, dlatego powinny być połączone "antyrównolegle" ze zwykłą diodą.

Dalej mamy wolną rękę, co transoptor będzie wysterowywał. Oczywiście opisany sposób jest niejako obejsciem lepszego rozwiązania, jakim jest zaprogramowanie w falowniku dedykowanych do tego wyjść sygnalizacyjnych.

pozdrawiam
DAREK
ODPOWIEDZ