Wpływ harmonicznych na baterię kondesatorów.

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem. "Grupa Elektrycy"Forum Nie jestem elektrykiem
kvar
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 13, 2015 8:58

Wpływ harmonicznych na baterię kondesatorów.

Post autor: kvar »

Dobry regulator nie ma konfiguracji do wyboru ale każdy stopień swobodnie programowany tzn możemy mieć stopień 5+7,5+10+12,5+20+40 itp. Czyli projektując baterię lub reanimując starą możemy stosować stopnie o dowolnej mocy, jak i zrobić układ mieszany ze stopni jednofazowych i trójfazowych oraz dla bardziej wymagających stopnie z kondensatorami a kolejne z dławikami do kompensacji pojemności.
Jeśli chodzi o równomierne obciążanie i używanie stopni to jest zaletą właśnie tych dobrych regulatorów, po czasie mamy podobną ilość godzin pracy dla poszczególnych stopni jak i podobną ilość załączeń stycznika. Te wartości są rejestrowane w pamięci regulatora i dokonując wymiany stycznika lub kondensatora powinniśmy skasować odpowiedni licznik stopnia odpowiadający za ilość załączeń lub godzin pracy.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ