Katologi do kosztorysowania + Program

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
flowerman
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 55
Rejestracja: wt sie 12, 2003 6:24
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Katologi do kosztorysowania + Program

0
Post autor: flowerman »

Witam Wszystkich użytkowników forum.

Wiem że pewnie taki temat już był, ale szczegółowo nie doszukałem sie wyjaśnień i porad.

Zastanawiam się nad zakupem (i to dość intensywnie) programy do kosztorysowania robót elektrycznych.
Wybierałem pomiędzy:
1. Norma Pro
2. Rodos
3. Zuzia
4. Edbud

Z powyższych programów najbardziej cenowo odpowiada mi EDBUD i RODOS.

Główna sprawa to zgodność z programem NORMA PRO, w którym jak wiadomo wykonywanych jest wiele kosztorysów i wiele firm go posiada.

Chciałbym się dowiedzieć, czy któryś z Kolegów posiada powyższe programy i jak się z nimi współpracuje. Ja pracuje głównie na Normie Pro (służbowo), ale cenowo do zakupu dla siebie jest troszkę za droga.

I jeszcze jedna sprawa - katalogi norm.

kupując Rodosa (40 katalogów) badź Edbuda (20 katalogów) trzeba z pośród nich coś wybrać.

Czy poza tymi:
2.01
2.01w
4.01
4.01w
4.03
4.03w
4.03u1
5.08 do 5.18
5.10
5.10w
7.08
7.09r98
KNNR 5
KNNR 9

polecacie jakieś inne?

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w kosztorysowaniu, ale jak kupować to w miarę dokładnie to co potrzebne.

No i co najważniejsze - legalnie

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 994
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Katologi do kosztorysowania + Program

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,

Kierując się zgodnością z programem Norma Pro, jest jeszcze jedna droga (lub dwie). Po pierwsze dla Pracowników firm posiadających program Norma pro z abonamentem, cena programu jest troche niższa od standardowej.

Po drugie jest jeszcze produkt, który nazywa sie Norma Standard. Program ten jest "okrojoną wersją Normy Pro w takim zakresie, że funkcjonalnie (interfejs jest nowy) odpowiada programowi Norma 3.

Cena takiego programu to pięćdziesiąt kilka procent Normy pro. (1390.00/2599.00netto). W naszym sklepie nie ma jeszcze tego produktu, ponieważ Producent "zapomniał" w swoim cenniku zawrzeć możliwości upgradu z wersji standard do wersji pro. Ewentualna cena takiego upgradu to cena zakupu drugiej licencji, co nie jest atrakcyjne dla klientów i może być przyczyną nieporozumień.

Oczywiście najatrakcyjniejszy cenowo jest edbud,

Pozdrawiam,
Jacek.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...
flowerman
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 55
Rejestracja: wt sie 12, 2003 6:24
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Katologi do kosztorysowania + Program

0
Post autor: flowerman »

Witam Forumowiczów.
Panie Jacku - dziekuję za wypowiedz ale:
EnergoTools pisze: Kierując się zgodnością z programem Norma Pro, jest jeszcze jedna droga (lub dwie). Po pierwsze dla Pracowników firm posiadających program Norma pro z abonamentem, cena programu jest troche niższa od standardowej.


Ta opcja nie wchodzi raczej w grę ze względu na potrzeby wykorzystanie tego programu w innej działalności niż firmowa.

EnergoTools pisze: Po drugie jest jeszcze produkt, który nazywa sie Norma Standard. Program ten jest "okrojoną wersją Normy Pro w takim zakresie, że funkcjonalnie (interfejs jest nowy) odpowiada programowi Norma 3.
Cena takiego programu to pięćdziesiąt kilka procent Normy pro. (1390.00/2599.00netto). W naszym sklepie nie ma jeszcze tego produktu, ponieważ Producent "zapomniał" w swoim cenniku zawrzeć możliwości upgradu z wersji standard do wersji pro. Ewentualna cena takiego upgradu to cena zakupu drugiej licencji, co nie jest atrakcyjne dla klientów i może być przyczyną nieporozumień.


Z tego co wyczytałem na stronie Athenasoft-u to ma pełna funkcjonalność jeśli chodzi kosztorysowanie, lecz jest przycięta jeśli chodzi o eksport do innych programów oraz o parę innych rzeczy.
A cenowo jest nawet droższa od Rodosa w wersji elektrycznej.


Poza tym chciałbym się dowiedzieć - w miarę możliwości oczywiście - na jakim programie sporządzają kosztorysy Koledzy z forum.

Z pozdrowieniami Tadeusz
zchrust
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 14, 2006 17:16
Lokalizacja: Mielec

Katologi do kosztorysowania + Program

0
Post autor: zchrust »

Używam EDBUDU branżowy tani wygodny polecam
czak61
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 316
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 0:14
Lokalizacja: Siemianowice Śl./Wyry

Katologi do kosztorysowania + Program

0
Post autor: czak61 »

Używaliśmy Strixa 4.3 ale ponieważ zaprzestano rozwoju przeszliśmy na Norme Pro przy przejściu z Strixa na Normę ceny promocyjne.
Większość otrzymywanych przedmiarów w wersji elektronicznej otrzymujemy w rozszerzeniu ath i w Twoim przypadku proponowałbym Ci jezeli nie stać Cię na normę zakup programu który potrafi czytać i zapisywać w tym formacie.
Pozdrawiam
flowerman
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 55
Rejestracja: wt sie 12, 2003 6:24
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Katologi do kosztorysowania + Program

0
Post autor: flowerman »

Witam wszystkich użytkowników forum.

Dziękuję za odpowiedzi.

Ale mam jeszcze jedno pytanie.
Czy do wymienionych przeze mnie katalogów dołożylibyście coś jeszcze?
bo jeśli chodzi o normę sprawa jest prosta - jest wszystko.
Jeśli chodzi o wersje niepełne - katalogi dobrane prawidłowo mają
podstawowe znaczenie.

Pozdrawiam Tadeusz
KSKRAK_Krystyn
Ekspert
Ekspert
Posty: 5160
Rejestracja: czw lip 24, 2003 8:26
Lokalizacja: Kraków

Katologi do kosztorysowania + Program

0
Post autor: KSKRAK_Krystyn »

Witam Kolegę Tadeusza i wszystkich Kolegów na FORUM.
Jeśli chodzi o mnie, moich pracowników i wielu znajomych, to używamy EDBUD w wersji branżowej, który to wg mnie jest najtańszy i jest możliwość wyboru 20 katalogów z listy ponad 200-tu jak również można zawsze dokupić następne. 20 katalogów w naszej branży jest wystarczające.
Krystyn Kupras KSKRAK (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
elo
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 01, 2004 14:31
Lokalizacja: Tyniec Mały

Katologi do kosztorysowania + Program

0
Post autor: elo »

Witam.
Testowałem kiedyś Edbud, ale wydał mi się mało przyjazny i intuicyjny. Dlatego też, po części może ze względu na przyjęty standard w zaprzyjaźnionych firmach, wybraliśmy i trwamy przy Normie. W tej chwili jest to wersja 3.26.
Co do katalogów to w przypadku okrojonej wersji mi przydałyby się (i już nie raz przydały) jeszcze :
KNR 2-25
KNR-W 2-25
cała grupa od KNR (również KNR-W) 5-01 do 5-07
KNR 5-14
KNR 13-25
KNP 18
Dodatkowo normy światłowodowe ZN-TP/039 i 040.

Pozdrawiam, Darek
ktk.pl
Torkam
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: pt gru 11, 2015 22:43
Lokalizacja: Malbork

Re: Katologi do kosztorysowania + Program

0
Post autor: Torkam »

Cześć,
Odgrzeję kotleta ...

Jaki obecnie program jest na topie do kosztorysowania ... KNNR ??
Nieszczęśliwie mój inspektor jest na urlopie, a to On zawsze kalkulował mi prace.

Mam do przeliczenia modernizację hali na oprawy LED + nowe okablowanie 2 funkcyjne, a całość >8m wysokości.
Banalne ... ale zawsze podpierałem się tabelką, by na starcie nie niszczyć cen.

Może jest jakiś program w podstawowej wersji ?
Kłótnia z debilem jest jak zapasy ze świnią w błocie!
Po jakimś czasie dostrzegasz, że świni się to podoba ....
ODPOWIEDZ