Czy rozdzielnica musi mieć oznaczenie CE

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
dziambo_nor
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 21, 2020 10:39

Re: Czy rozdzielnica musi mieć oznaczenie CE

Post autor: dziambo_nor »

Ja na przykład nie czuję różnicy między dawaniem CE na szafę, a na cała instalację. Zazwyczaj u nas wygląda to tak, że zbierane są wszystkie dokumenty ( od oferty, zamówienia, opisu technicznego, analizy ryzyka, schematów elektrycznych, obliczeń, instrukcji obsługi, zbioru wszystkich DTRek, protokołów pomiarowych szaf, kabli, wyłączników, dokumentacji powykonawczej i osoba odpowiedzialna przygotowuje deklarację CE.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
Konowal
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 36
Rejestracja: pn sie 11, 2003 13:08
Lokalizacja: Świdnik

Re: Czy rozdzielnica musi mieć oznaczenie CE

Post autor: Konowal »

To na podstawie jakiej dyrektywy czy rozporządzania wynika że rozdzielnica (ta składana z elementów) musi mieć oznaczenie CE?
ODPOWIEDZ