Pomiary sieci strukturalnej

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
melon
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1830
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 13:33
Lokalizacja: Piękna Polska Nasza

Pomiary sieci strukturalnej

0
Post autor: melon »

Witam
Z tą 7 kategorią to chyba koledzy trochę przesadzają.

Wcale nie przesadzamy, kabel trasowy przystosowany do kat.7 układałem już 6 lat temu, nie był wtedy jeszcze zatwierdzony standard kat.6 a dostępny osprzęt był kompatybilny z kat. 5
Życzeniem inwestora było położenie jak najlepszego przewodu dostępnego na rynku, który był sprowadzony z Austrii ( prace wykonywane dla firmy austriackiej ) Oczywiście panele i gniazda również tej firmy z tym że przystosowane do kat.5 z możliwością późniejszej wymiany wewnętrznych elementów w panelu i gnieździe w razie pojawienia się elementów kat. 7. Przystosowanie takie ma polegać na wymianie pinowych płytek z gniazdami bez demontażu zaterminowanego przewodu.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ProEltel
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 08, 2011 23:49

Re: Pomiary sieci strukturalnej

0
Post autor: ProEltel »

Witam,
jesli chodzi o to co jest potrzebne w wynikach pomiarów to jest kilka punktów do ustawienia np we Fluke.

Znalazłem ciekawą stonę i widzę, ze gość fajnie napisal parametry
niezbedne przy robieniu takich pomiarów -
projektowanie-sieci.pl
Darom
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1094
Rejestracja: sob maja 28, 2005 11:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomiary sieci strukturalnej

0
Post autor: Darom »

To nie żaden gość tylko po prostu marketing Lanstera.

pzdr
-DAREK-
谦虚 使 人 进步
ProEltel
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 08, 2011 23:49

Re: Pomiary sieci strukturalnej

0
Post autor: ProEltel »

nie wiem , mozliwe ze tak

a co do merytoryki, dysponujecie moze informacjami jakie odleglosci powinny byc zachowane miedzy kablami sieci strukturalnej od kabli elektrycznych, biegnacych w jednym korytku? oblicza sie to jakos? czy jest to raczej zbedne?
Ostatnio zmieniony ndz cze 12, 2011 20:53 przez elpapiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post do poprawki. Za dużo błędów.
ODPOWIEDZ