Jak zostać projektantem i zdobyć certyfikat KNX/EIB

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
merlin
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 98
Rejestracja: czw maja 13, 2004 16:05
Lokalizacja: Zalesie Górne

Jak zostać projektantem i zdobyć certyfikat KNX/EIB

0
Post autor: merlin »

Witam,
Czy mógłby mi któryś z kolegów opisać procedurę zdobywania certyfikatu KNX/EIB do projektowania instalacji inteligentnego budynku? Istnieją jakieś centra szkoleniowe w Polsce związane z tym tematem?

Pozdrawiam,
Michał

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
AndrzejU
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 16, 2004 22:15
Lokalizacja: Polska

Jak zostać projektantem i zdobyć certyfikat KNX/EIB

0
Post autor: AndrzejU »

merlin pisze: Witam,
Czy mógłby mi któryś z kolegów opisać procedurę zdobywania certyfikatu KNX/EIB do projektowania instalacji inteligentnego budynku? Istnieją jakieś centra szkoleniowe w Polsce związane z tym tematem?

Pozdrawiam,
Michał


Np. tutaj można

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Takich miejsc w Polsce jest pewnie kilka.

Pozdrawiam
Borsuk
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 8:25
Lokalizacja: Kraków

Jak zostać projektantem i zdobyć certyfikat KNX/EIB

0
Post autor: Borsuk »

Witam!
Moim zdaniem największą trudnością jest zdobycie zlecenia....
Ale pewnie się mylę.. Jak zwykle...
Pozdrawiam
Borsuk
Awatar użytkownika
merlin
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 98
Rejestracja: czw maja 13, 2004 16:05
Lokalizacja: Zalesie Górne

Jak zostać projektantem i zdobyć certyfikat KNX/EIB

0
Post autor: merlin »

Dziękuję kolegom za info. Może macie jakieś namiary na centrum szkoleniowe w Warszawie?
Koszt szkoleń nie jest astronomiczny, a myślę, że temat ma szansę w najbliższym czasie się ruszyć troszkę.

Pozdrawiam,
Michał
melon
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1830
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 13:33
Lokalizacja: Piękna Polska Nasza

Jak zostać projektantem i zdobyć certyfikat KNX/EIB

0
Post autor: melon »

Uwaga!
Wiadomość z ostatniej chwili. Dowiedziałem się, że jedynym takim ośrodkiem szkoleniowym w Polsce z możliwością uzyskania certyfikatu honorowanego nawet poza granicami kraju jest Politechnika Łódźka
Szkolenie trwa 3 dni i jest zakończone egzaminem.
Jestem również zainteresowany takim kursem i proszę o info osób, które coś więcej będą wiedzieli lub byli na takim szkoleniu.
trych
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 20, 2006 9:58
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jak zostać projektantem i zdobyć certyfikat KNX/EIB

0
Post autor: trych »

Witam,
byłem na tym szkoleniu, powiem więcej, skończyłem podyplomowe gdzie mieliśmy zajęcia przez pół semsstru o ile pamiętam z knx'a. Temat ogólnie ciekawy itp. fajne zabawki. Co do certyfikatu - znaczna część osób zrezygnowała, bo generalnie nic nie daje... Szkolenie - owszem, ale w 3 dni będziesz tak napakowany wiedzą, że i tak jeśli sam nie posiedzisz, to nie wiele zrobisz.
Program nie jest wbrew pozorom taki łatwy, możesz go pobrać ze strony knx'a za darmo , wersja płatna ( ok 1500 euro o ile pamiętam) nie ma ograniczeń jak darmowa, ale na darmowej można poćwiczyć.
Żeby czegoś się nauczyć pasowałoby mieć trochę urządzeń i siedzieć i się bawić, a to niemałe koszty.
Ja cały czas szukam jakiejś alternatywy - czegoś działającego po skrętce - moduły adresowalne, ale mniej skomplikowanego i tańszego. Zamiennikiem cenowo jakościowym jest dla mnie teraz xcomfort moellera.
Tańszym rozwiązaniem od knxa jest lon, w zasadzie równie ciekawy i o ile mi wiadomo trochę tańszy.
Pozdrawiam
Michał
Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ