Megger PAT120 - przenośny tester sprzętu elektrycznego

PAT120

2 219,00 zł netto
2 219,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

PAT 120 jest najprostszym i najbardziej ekonomicznym testerem bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego, który daje wyniki, zgodne z lokalnymi normami i przepisami.

Tester PAT120 umożliwia proste i szybkie wykonywanie testów bezpieczeństwa w rozmaitych środowiskach, takich jak biura, sklepy czy jednostki biznesowe. Doskonale nadaje się dla organizacji szkoleniowych.

Przyrządy z serii PAT100 (czyli PAT120, PAT150 i PAT150R) są wyjątkowo trwałymi urządzeniami ze względu na etui ze zbrojonej gumy oraz hartowany wyświetlacz odporny na zarysowania.

Zasilanie bateryjne sprawia, że przyrządy PAT100 idealne spełniają swoje funkcje w miejscach, w których źródła zasilania elektrycznego są niedostępne lub dostęp do nich jest utrudniony bądź niebezpieczny, zwłaszcza na placach budowy i w magazynach. Seria PAT100 spełnia wszystkie brytyjskie i europejskie wymagania w zakresie testów bezpieczeństwa elektrycznego.

Certyfikat kalibracji w zestawie z miernikiem.

Cechy:
■ Proste zaznaczanie/odznaczanie, wskazanie wyniku pozytywnego/negatywnego oraz pomiar
■ Zasilanie bateriami z opcją użycia akumulatorów
■ Utwardzana obudowa ze zbrojonej gumy z wbudowaną przednią pokrywą, hartowany
wyświetlacz odporny na zarysowania


Obsługuje
■ Próby 250 V izolacji i prądu upływu w celu bezpiecznego testowania sprzętu komputerowego
i urządzeń wyposażonych w ochronę przeciwprzepięciową
■ Testowanie przenośnego i stacjonarnego sprzętu elektrycznego

Grupy testów
Grupy testów umożliwiają automatyczne wykonanie prawidłowej sekwencji testów przy minimalnym udziale użytkownika. Pozwala to uprościć testowanie, redukuje do minimum czasy testów i pomaga zapobiegać błędom pojawiającym się podczas procesu testowania.

PAT120:
■ Model PAT120 posiada grupy testów dostępne dla urządzeń klasy I, klasy II oraz przedłużaczy / przewodów zasilających.
■ Stałe wartości graniczne dla wyniku pozytywnego.
■ Przed rozpoczęciem testu można wybrać testowanie izolacji dla 500 V (domyślne) lub 250 V.

 Test ciągłości
Wykorzystywany do pomiaru prawidłowego połączenia wszystkich części metalowych urządzenia klasy I do przewodu ochronnego.
Testy są wykonywane przy 200 mA prądu stałego w obu polaryzacjach, aby zapewnić zgodność z międzynarodowymi i brytyjskimi przepisami i zaleceniami. Test ten można bezpiecznie wykonywać na urządzeniach, w których wyższe prądy testowe mogłyby spowodować uszkodzenie.

Testowanie izolacji
Funkcja wykorzystywana do pomiaru odseparowania przewodzących części przewodników od uziemienia. Test ten jest zazwyczaj przeprowadzany przy 500 V DC. Seria PAT100 utrzymuje konieczne napięcie testowe aż do wartości 0,5 megaoma.
Dodatkowy test izolacji dla 250 V jest dostępny we wszystkich modelach do stosowania w sprzęcie komputerowym, urządzeniach lub przedłużaczach wyposażonych w ochronę przeciwprzepięciową lub wszędzie tam, gdzie stosowanie testu 500 V może być niepożądane.

Testowanie równoważnego prądu upływu
Testowanie równoważnego prądu upływu pozwala na pomiary zmiennych prądów upływu, które mogą znacznie się różnić od wyników testów izolacji za pomocą prądu stałego.
Testowanie równoważnego prądu upływu odbywa się przy mniej niż 40 V AC i nie wymaga zasilania z sieci.
Testowanie równoważnego prądu upływu jest wykorzystywane do pomiaru prądu przewodu ochronnego i prądu dotykowego jako uzupełnienie testu izolacji, lub wszędzie tam, gdzie test izolacji może spowodować uszkodzenie urządzeń. Test równoważnego prądu upływu nie wymaga działania urządzeń, dlatego może być stosowany, gdy praca urządzeń podczas testu jest niepożądana.

Testowanie przenośnych wyłączników różnicowoprądowych (PRCD)
Przenośne wyłączniki różnicowoprądowe można testować przy użyciu przyrządu PAT150. Nie ma konieczności wyszukiwania zasilania niezabezpieczonego wyłącznikami różnicowoprądowymi, gdyż przyrząd PAT150 nie wyzwala zewnętrznych wyłączników różnicowoprądowych. Wyłączniki różnicowoprądowe 10 mA i 30 mA można testować pod kątem czasu odłączenia i funkcji przycisku testu ręcznego.

Źródła zasilania bardzo niskiego napięcia bez uziemienia funkcjonalnego (SELV)
Należy przeprowadzać testy źródła zasilania w obwodach SELV (bardzo niskiego napięcia bez uziemienia funkcjonalnego), aby zagwarantować, że napięcie wyjściowe nie przekracza maksymalnych wartości granicznych określonych w międzynarodowych przepisach dla układów bardzo niskiego napięcia. Przyrząd PAT150 dopuszcza pomiar do 50 V AC, ze wskazaniem wyniku pozytywnego lub negatywnego dla obwodów SELV (bardzo niskiego napięcia bez uziemienia funkcjonalnego).

Różnicowy prąd upływu (prąd przewodu ochronnego), prąd dotykowy i test eksploatacyjny

Czas eksploatacji baterii
Urządzenia PAT120 i PAT150 zasilane są ogniwami alkalicznymi AA lub NiMH. Czas eksploatacji baterii to zazwyczaj 4 dni, przy założeniu 120 pomiarów dziennie.
Model PAT150R można ładować, gdyż jest wyposażony w akumulatory NiMH.

Szczegółowe parametry miernika zawarte są w karcie katalogowej poniżej.

Opinie

Napisz opinię

Megger PAT120 - przenośny tester sprzętu elektrycznego

Megger PAT120 - przenośny tester sprzętu elektrycznego

Napisz opinię

Dodatkowe dokumenty

30 innych produktów w tej samej kategorii: