KEW4140 Miernik impedancji pętli zwarcia ATT Kyoritsu

KEW4140-103892

1 882,80 zł netto
1 882,80 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Kyoritsu KEW4140 Miernik impedancji pętli zwarcia ATT

Kyoritsu, światowy lider w dziedzinie mierników parametrów instalacji elektrycznych, wprowadza do swojej oferty nowy model miernika impedancji pętli zwarcia KEW 4140.

 • Pierwsze, co rzuca się w oczy, to kompaktowość nowego urządzenia. Niewielkie rozmiary (tylko 184x133x84mm) i masa - tylko 860g, sprawiają, że miernik ten zwróci uwagę każdego, kto ceni sobie  sprzęt łatwy do przenoszenia i użytkowania.
 • Urządzenie pozwala na prowadzenie pomiarów w utrudnionych warunkach, dzięki podświetleniu wyświetlacza oraz obudowie o stopniu ochronności IP54. W wyposażeniu miernika znajduje się praktyczny pokrowiec, posiadający specjalne kieszenie na przewody pomiarowe.
 • Przez cały czas użytkowania miernik jest chroniony pokrowcem, wystarczy otworzyć przednią pokrywę, aby mieć dostęp do urządzenia. Po zawieszeniu miernika na szyi i przy użyciu funkcji AUTO-START (pomiary zdalne), operator przez cały czas prowadzenia pomiarów ma wolne obie ręce- to także ułatwia prowadzenie pomiarów.
 • Menu na wyświetlaczu oraz cała procedura obsługi i prowadzenia pomiarów z użyciem miernika KEW 4140 jest niezwykle prosta i intuicyjna, w odróżnieniu do modeli konkurencyjnych, a co za tym idzie- nie wymaga prowadzenia specjalnych szkoleń dla potencjalnych użytkowników, nawet nie mających wcześniej styczności z podobnym sprzętem.
 • KEW 4140 wyposażony jest w nowatorską funkcję ATT ( Anti Trip Technology) - umożliwiającą wykonanie pełnych pomiarów pętli zwarcia bez wyzwalania wyłączników RCD o znamionowym prądzie 30mA i więcej. W przypadku, gdy zajdzie taka potrzeba istnieje możliwość wyłączenia tej funkcji. I tak impedancja pętli mierzona może być na trzech zakresach: 20 Ω ( max. rozdzielczość 0,01 Ω), 200 Ω i 2000 Ω w układzie L-PE oraz L-N i międzyfazowo L-L (400V) na zakresie 20 Ω.
 • Podczas pomiaru impedancji pętli L-PE (z ATT lub bez) jednocześnie mierzony jest przewidywany prąd zwarcia doziemnego PFC, przewidywany prąd zwarcia PSC i impedancja L-N, przy czym te dodatkowe parametry mogą być wyświetlane jednocześnie (przełączane cyklicznie) ze wskazaniem impedancji dzięki zastosowaniu podwójnego wyświetlacza LCD.
 • Podobnie w przypadku pomiarów pętli L-N i L-L mierzone są przewidywane prądy zwarcia PSC i PFC oraz napięcie L-N/L-L do 500V z jednoczesnym wskazaniem częstotliwości sieciowej.
 • KEW 4140 wyposażony jest także w funkcję testu kolejności faz ze wskazaniem kierunku wirowania na LCD. Ponadto miernik zasygnalizuje operatorowi poprawne lub niepoprawne podłączenie przewodów pomiarowych, występowanie wysokiego napięcia między przewodami L-PE, obecność zakłóceń mogących spowodować nieprawidłowości pomiaru w trybie ATT, a także wyświetli odpowiedni komunikat, gdy impedancja L-N będzie wyższa niż 20Ω.
 • Nowy produkt Kyoritsu charakteryzuje się stosunkowo niskim poborem prądu - dzięki temu komplet baterii alkalicznych powinien wystarczyć na przeprowadzenie 3000 pomiarów impedancji pętli i prądu zwarciowego lub 100h testu kolejności faz i pomiaru napięcia.
 • Certyfikaty

    Bezpieczeństwo i EMC (oznakowanie CE)
    Podlega dyrektywie WEEE 2002/96/EC (Utylizacja)

Szczegółowe dane techniczne zamieściliśmy w formie dokumentów dodatkowych poniżej tego opisu.

Opinie

Oceń 
Grzesiek P 2016-03-28

KEW4140

Bardzo dobry miernik sprawdzony z innymi które były wzorcowane oraz na stacji prób we wzorcowni. Wyniki pętli z RCD wiarygodne a to nie takie częste, szybki pomiar na poziomie 8 s. Jedyny minus to taki że kyoritsu nie zamienia L i N trzeba zrobić to samemu.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

KEW4140 Miernik impedancji pętli zwarcia ATT Kyoritsu

KEW4140 Miernik impedancji pętli zwarcia ATT Kyoritsu

Napisz opinię

Dodatkowe dokumenty

11 innych produktów w tej samej kategorii: